AUSTRALIJAN OPEN: Ko će na presto? (FOTO)
Finale je u nedelju.
U finalu Australija opena sastaće se Rafael Nadal i Rodžer Federer, drugi put u karijeri. Po 35. put večiti rivali igraće jedan protiv drugog, a u dosadašnja 34 meča Španac je ostvario 23 pobeda, 11 više od Švajcarca.
Poslednji put radovao se Federer, pre dve godine, u svom Bazelu, savladavši sa 2:1 u setovima Bika sa Majorke (6:3, 5:7, 6:3).
Sa druge strane, njihov poslednji okršaj u finalu nekog Gren-slema, pripao je Nadalu. Pre šest sezona, podigao je pehar Rolan Garosa, pobedivši upravo Rodžera u odlučujućem meču sa 3:1 (7:5, 7:6, 5:7, 6:1).
FEDERER DOBIO PROTIVNIKA: Nadal posle PET setova i teške borbe pobedio Dimitrova za finale AO (FOTO)
Todos los duelos @RafaelNadal y @rogerfederer al detalle https://t.co/rlVRZF3yCq #AusOpen2017 #VamosRafa pic.twitter.com/umOER3WMZl— Mundo Deportivo (@mundodeportivo) January 27, 2017
Osam godina ljubitelji "belog sporta" u Melburnu, čekali su na njihov međusobni okršaj. Spektakularno finale iz 2009. pripalo je Rafaelu Nadalu, koji se trijumfom od 3:2 domogao Ozi Opena. Federer je tada bio na kolenima (5:7, 6:3, 6:7, 6:3, 6:2). Da li je došlo vreme za revanš, pokazaće vreme.
Prednost Rodžera može da bude i činjenica da je dosta lakše izašao na kraj sa zemljakom Stenom Vavrinkom, koga je počistio sa 3:0 u polufinalu, dok je Nadal više nego srećno izbegao eliminaciju od Bugarina Grigora Dimitrova i slavio 3:2.
STIGLO SAOPŠTENJE: Evo šta su poručili organizatori AO posle sramnog citata