KVALIFIKACIJE ROLAN GAROS: Olga uspešno preskočila prvu prepreku

17.05.2022. 20:26
Olga Danilović
Olga Danilović / Izvor: Profimedia
Srpska teniserka slavila posle preokreta.

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u polufinale kvalifikacija za Rolan Garos pošto je posle velike borbe i dva sata i 35 minuta igre savladala posle preokreta sa 2:1 (3:6, 7:6 (9:7), 6:4) Španjolku Rebeku Masarovu. U narednoj rundi kvalifikacija Danilovićeva će igrati protiv Švajcarkinje Simone Valtert.

TEK ĆE SAD MRZETI ŠLJAKU: Medvedev ispao na startu Ženeve

OPTIMIZAM NA NIVOU: Alkaraz pred Rolan Garos - "Spreman sam da osvojim gren slem"

VILANDER PONOVO O NOLETU: Đoković se SVETI

Danilovićeva je dobro počela meč i u trećem gmeu imala i brejk priliku koju nije iskoristila, a Masarova je u narednom gemu uspela da iskoristi drugu brejk loptu i povede sa 3:1. Mogla je Olga odmah da uzvrati, ali je opet Španjolka spasavala brejk lopte i povela 4:1, da bi potom osvojila prvi set. Olga je bila ta koja je prva stigla do brejka u drugom setu pošto je u četvrtom gemu iskoristila prvu brejk loptu, a zatim potvrdila brejk za 4:1. Međutim, Masarova je u sedmom gmeu vratila brejk i zatim stigla do izjednačenja, da bi u 11. gemu Olga morala da spasava dve brejk lopte posle čega se otišlo u taj-brejk. U njemu je Danilovićeva bila bolja od rivalke, ali je uspela da dođe do izjednačenja iskoristivši tek četvrtu set loptu.

Španjolka je bolje krenula u odlučujućem setu i napravila brejk u drugom gemu, ali je to samo bio uvod za razmenu brejkova pošto su obe teniserke po dva puta gubile servis. Olga jeu šestom gemu bil prinuđena da spasava čak tri brejk lopte, ali je sve naplatila u devetom gemu kada je uspela da oduzme servis Španjolki i zatim na svoj servis stigne do pobede.