26°C
18.05.2024.
117.105
107.8514

NAJTEŽE DO SADA: Novak se gnjavio sa "dosadnim" Špancem, ali prošao u osminu finala Rolan Garosa

02.06.2023. 18:53
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Na kraju se pobeda samo računa.

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Rolan Garosa posle pobede nad Špancem Alehandrom Davidovič Fokinom 3:0 (7:6(4), 7:6(5), 6:2) posle tri sata i 36 minuta borbe.

NOVAKU SE OTVARA PUT: Još jedan veliki favorit ispao sa Rolan Garosa

OLGIN MEČ KARIJERA: Poznat termin duela Danilović - Žaber

ALKARAZ: Nisam kopija Nadala ili Đokovića

Slavio je Novak u tri seta, ali je bio sve sem lak meč.

Da neće sve ići tečno bilo je jasno već na samom startu. Igrači su sredinom prvog seta razmenili po brejk. Sve je mirisalo da neće biti brejkova, ali prednost je stekao Davidovič Fokina u 11. gemu i imao je servis za osvajanje seta.

Ipak, nije to dobro uradio i gledali smo taj-brejk. Nešto bolje je taj deo igre otvorio Španac, poveo je 3:1, ali se Novak zatim probudio i serijom 6:1 osvojio prvi set.

U drugom setu je bilo još turbulentnije. Kao da smo gledali meč iz ženske kategorije, čak šest brejkova su razmenila dva igrača (po tri obojica), uz mnogo oscilacija i sve je još jednom rešeno u 13. gemu seta.

Ovoga puta je Novak bolje počeo, imao je prednost od 4:1, da bi zatim uzvratio Fokina sa četiri uzastopna poena i došao veoma blizu poravnanja. No, dva dobra poena na svoj servis je osvojio Đoković, da bi potom iskoristio i prvu set loptu za dupliranje prednosti.

To je bio trenutak kada je Novak konačno slomio upornog Španca.

U trećem setu smo gledali dominaciju samo jednog igrača. Đoković je već na startu seta brejknuo protivnika i čuvao to vođstvo do kraja, pa ovoga puta nismo gledali dramu.

Srbin će u borbi za četvrtfinale igrati sa boljim iz duela Hubert Hurkač - Huan Pablo Variljas.

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda portparolka FK Vojvodina Sanja Beba Kružević.