NOVAK ŠESTI PUT NAJBOLJI U RIMU: Cicipas otpor pružio samo u drugom setu

15.05.2022. 15:43
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Đoković osvojio 38. masters titulu.

Srpski teniser Novak Đoković osvojio Masters u Rimu pošto je u finalu u dva seta (6:0, 7:6 (7:5) savladao Grka Stefanosa Cicipasa posle sat i 38 vremena igre i tako napravio odličnu uvertiru za predstojeći Rolan Garos.

HUMANOST SA „BELE TAČKE“ – Meridian okupio zvezde našeg sporta, javne ličnosti i duplirao iznos donacija!

MEDVEDEVU OLAKŠAN PUT TO TROFEJA: Bivši Grend slem šampion OTKAZAO učešće!

I AUSTRALIJAN OPEN SE POKLONIO NOVAKU: Srpski as ih "OLADIO"

Prviset u potpunosti je prošao u znaku Novaka Đokovića. Cicpas kao da nije ni izašao na teren jer je bio potpuno nemoćan šrotiv Đokovića koji je već u prvom gemu napravio brejk. Bila je to smao najava još dva uzastopna brejka i dobijenog prvog seta sa nulom zahvaljući odličnoj igri Đokovića, ali i brojnim greškama Cicipasa.

Međutim, Grk se potpuno razbudio u drugom setu. Krenu je dobro, osvojio prva dva gema na svoj servis, a zatim sačekao priliku u četvrtom gemu i uspeo da brejkne Novaka i povede sa 3:1. Đoković je imao mnogo problema sa servisom, i duže je igrao poene na svoj servis đšto je Cicipas maksimalno koristio. Posle šotvrđenog brejka, novu priliku da odzme Đokoviću servisd Cicipas je imao šestom gemu, ali je Nova uspeo da spasi tu loptu i smanji na 4:2. Kazna je Cicipasa stiglsa u devetom gemu kada je Novak uspeo da mu vrati brejk, a zatim i stigne do izjednačenja, da bi se tišlo u taj-brejk. Đoković je uspeo da stigne do 5:2, ali je tri poena uspeo da osvoji Cicipas u nizu i izjednači. Međutim, Đokvić je stigao do prvre meč lopte i odmah je iskoristio na servis Cicipasa za šesti trijumf u Rimu.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković igraće danas od 16 časova finale Mastersa u Rimu protiv Grka Stefanosa Cicipasa. Srpski teniser je do meča za trofej stigao pošto je u polufinalu pobedio Norvežanina Kaspera Ruda u dva seta i stigao do 1.000 pobede u karijeri, dok je Cicipas u tri seta bio bolji od Nemca Aleksandra Zvereva.

Đokoviću je ovo 12. put u karijeri da igra finale Rima i danas će pokušati da osvoji sedmu titulu u večnu gradu, odnosnu prvu u ovoj sezoni. Na drugoj strani Cicipas ima priliku da osvoji drugug masters titulu u ovoj sezoni pošto je bio najbolji u Monte Karlu.

Ovo će biti deveti međusobni susret Đokovića i Cicipasa, a srspki teniser vodi u u pobedama sa 6:2. Srbin i Grk su samo jednom igrali u Rimu, prošle godine kada je Đoković slavio u četvrtfinalu posle tri seta.

7:6
Novak Đoković šesti put u karijeri je osvojio masters u Rimu.
6:6
Igrače se taj-brejk u drugom setu, Đoković je osvojio gem na svoj servis.
5:6
Cicpas je imao vrlo lak gem na svoj servis, Đoković servira za ostanak u drugom setu.
5:5
Đoković je odigrao siguran gem na svoj servis i stigapo do izjednačenja.
4:5
U odličnom trenutku je Đoković uspeo da vrati brejk Cicipasu i sada će servirati za izjednačenje.
3:5
Još jednim as udarcem Đoković osvaja gem na svoj servis, ali sada Cicopas servira za osvajanje drugog seta.
2:5
Novak je stigao do 30:30, ali je Cicipas ipak stigao do petog gema u drugom setu.
2:4
Đoković je morao da spasava jednu brejk loptu, ali je na kraju as udarcem osvojio gem.
1:4
Prvi asom u meču Cicpas potvrđuje brejk.
1:3
Cicipas je uspeo da napravi brejk. Đoković se mučio sa svojim servisom, a Grk je iskoristio priliku koja mu se pružila.
1:2
Cicpas deluje znatno sigurnije u derugom setu i ponovo vodi.
1:1
Ekspresno je Novak osvojio gem na svoj servis.
0:1
U drugom setu je konačno Cicišas stigao do prvog gema u meču.

DRUGI SET

6:0
Pola sata bilo je potrebno Đokoviću da sa nulom osvoji prvi set protiv Cicipasa.
5:0
Ništa ne polazi za rukom Cicipasu, Novak pravi treći put u brejk u meči i servira za osvajanje prvog seta.