БУНДЕСЛИГА: Бајер опет на чудесан начин избегао пораз

27.04.2024. 20:41
FK Bajer
ФК Бајер / Извор: Танјуг/Мариус Бецкер/дпа виа АП

Фудбалери Бајера из Леверкузена остали су и 46. утакмицу заредом без пораза у свим такмичењима.

Изабраници Ћабија Алонса су у седмом минуту голом Роберта Андриха надокнаде избегли пораз на свом терену од Штутгарта (2:2), у мечу 31. кола Бундеслиге.

Штутгарт је до вођства дошао у 47. голом Крис Фухриха, а онда је само десет минута касније вођство за Швабе дуплирао Дениз Ундав.

Амине Адли је у 62. минуту дао наду да Леверкузен може макар до бода. Како се ближио крај напади Бајера су били све јаловији и деловало је да је пораз неминован.

Ипак, онда је дошао тај седми минут надокнаде и опет је Бајер на чудесан начин избегао пораз.

Фармацеути су побољшали рекорд у непобедивости, у виду 46 утакмица без пораза у свим такмичењима, а последњи су доживели 27. маја прошле године од Бохума (3:0).