"БОЛНИЦА" У ЛИВЕРПУЛУ: Клоп открио стање повреда Алисона и Жоте

Jirgen Klop
Јирген Клоп / Извор: Профимедиа

У проблему су Редси.

Менаџер Ливерпула Јирген Клоп изјавио је да ће португалски фудбалер Диого Жота месецима одсуствовати са терена због повреде колена, коју је задобио на мечу против Брентфорда, пренео је Би-Би-Си (BBC).

Гундоган: Све је могуће ако се пласирамо у четвртфинале Лиге шампионаIlkaj Gundogan

Гундоган: Све је могуће ако се пласирамо у четвртфинале Лиге шампиона

ДОБРО ЈЕ ПРОШАО: Јовић суспендован на два меча због ударања противника (ВИДЕО)Luka Jović

ДОБРО ЈЕ ПРОШАО: Јовић суспендован на два меча због ударања противника (ВИДЕО)

ЧЕКА ГА ТЕЖАК ПОСАО: Олимпик из Марсеља нашао замену за Ђенара Гатуза (ФОТО)Đenaro Gatuzo

ЧЕКА ГА ТЕЖАК ПОСАО: Олимпик из Марсеља нашао замену за Ђенара Гатуза (ФОТО)

Жота је пре три дана на утакмици 25. кола Премијер лиге на носилима изнет са терена у првом полувремену, пошто је играч Брентфорда Кристијан Норгард пао на фудбалера Ливерпула. Ливерпул је у суботу у гостима победио Брентфорд резултатом 4:1.

- Пауза за Жоту ће трајати месецима - рекао је Клоп уочи меча са Лутоном.

Alison Beker i Diogo Žota
Алисон Бекер и Диого Жота / Извор: Профимедиа

Португалски медији пренели су да ће Жота одсуствовати око два месеца са терена, али да се његов повратак очекује у финишу сезоне, пре Европског првенства у Немачкој.

- Још једна препрека. Борићу се како бих се што пре вратио - рекао је Жота, који је ове сезоне на 28 утакмица за Ливерпул постигао 14 голова.

Би-Би-Си подсећа да се на утакмици са Брентфордом повредио и Кертис Џонс, док је Дарвин Нуњес замењен у полувремену из предострожности.

Дуел са Брентфордом пропустио је и голман Ливерпула Алисон Бекер. Клоп од раније због повреда не може да рачуна на Трента Александера-Арнолда, Доминика Собослаја и Тијага Алкантару.

- Није сјајно, дефинитивно није. Желео бих да кажемо да нема проблема, али очигледно их имамо. Алисон због повреде мишића није на располагању и биће одсутан догледно време, а за остале идемо од дана до дана због повреда мишића -  истакао је Клоп.

Alison Beker
Алисон Бекер / Извор: МН Press

Ливерпул ће у среду на свом терену дочекати Лутон у 26. колу Премијер лиге. Челси и Ливерпул играће у недељу од 16 часова у финалу енглеског Лига купа.