ЛИГА ШАМПИОНА: Бенфика ПРЕОКРЕНУЛА ЈУВЕ - Халанд СРУШИО Милионере!

14.09.2022. 23:18
Dušan Vlahović
Душан Влаховић / Извор: Профимедиа

Друго коло елитног такмичења.

Вечерас су одиграни мечеви другог кола Лиге шампиона. Фудбалери Бенфике савладали су Јувентус у Торину након преокрета са 2:1 у оквиру групе "Х".

СТРАХИЊА ЕРАКОВИЋ ЗА СД Бек или штопер - све прихвата! "Не постоји клуб који може да ми замени емоције према Звезди"

МОДРИ ХРАБРО ПАЛИ НА САН СИРУ: Реми Шахтјора и Селтика

(САСТАВ) МИЛОЈЕВИЋ ПРЕСЛИКАВА МОНАКО: Гобељић као ВЕЛИКИ ПОВРАТНИК на Европској сцени!

ЈУВЕНТУС - БЕНФИКА 1:2

Кренуло је сјајно за Јувентус вечерас. Играо се четврти минута када је Аркадијуш Милик погодио на асистенцију Паредеса за вођство "старе даме".

Играла је Алегријева екипа врло добро у првих 20 минута на крилима водећег поготка и имала потпуну теренску иницијативу, али другог гола није било.

Две прилике Рамоса у наставку као да су наговестили да нас чека преокрет на "Алијанц стадиону", то се и догодило.

Прво је два минута пре краја полувремена, Мирети неопрезно стартовао у свом казеном простору, скривио једанаестерац, а сигуран са"беле тачке" био је Жоао Марио.

Након десет минута игре у другом делу Бенфика је стигла до потпуног преокрета. Голман домаћих Перин одбранио је ударац Рафе Силве, али је на лопту налетео Давид Нерес и довео "орлове" до вођства.

Играчи Јувентуса били су шокирани након примљеног гола и од тог шока нису могли да се опораве до краја меча. Бенфика је била ближа трећем поготку, али су шансе за убедљивију победу гостију пропустили Нерес и Рафа Силва.

Прву и последњу велику прилику да донесе бод Јувентусу имао је штопер Бремер три минута пре краја меча.

Наши репрезентативци Влаховић и Костић, баш као и цела екипа Јувентуса, нису се прославили вечерас.

МАКАБИ ХАИФА - ПСЖ 1:3

У другом мечу групе "Х" Макаби је повео против ПСЖ-а, али су "свеци" преокренули и славили у Хаифи са 3:1.

Домаћи су "сензационално" повели у 24. минуту када је Хазиза сјајно упослио Шерија, а овај послао лопту у мрежу Донаруме.

Тринаест минута трајало је вођство домаћих, а онда је Лионел Меси поравнао резултат.

Преокрет фаворизованим гостима донео је Килијан Мбапе у 69. минуту, асистент код његовог гола био је расположени Меси.

Коначан резултат поставио је Нејмар два минута пре истека 90. минута.

МАНЧЕСТЕР СИТИ - БОРУСИЈА ДОРТМУНД 2:1

Дерби групе "Г" између Манчестер ситија и Борсуије Дортмунд решио је, а ко би други, него Ерлинг Халанд. "Грађани" су славили са 2:1, а гол одлуке постигао је фантастични Норвежанин.

У првом полувремену голова није било, а онда су гости повели након 11 минута игре у другом делу. Ројс је проиграо Џада Белингема, а Енглез довео "милионере" до вођства.

Десет минута пре краја утакмице Сити је губио, али је још једном Гвардиолина екипа показала способност да брзо преокреће ствари у своју корсти.

Домаћин је стигао до изједначења у 80. минуту, Де Брујне је упослио штопер Џона Стоуна који погађа мрежу Дортмунда.

Победу "грађанима" донео је бивши нападаћ Дортмунда Ерлинг Халанд "акробатским" голом само четири минута касније, сјајно му је спољном асистирао Кансело.

Други меч ове групе Копенхаген - Севиља завршен је без голова, 0:0.

РЕАЛ МАДРИД - РБ ЛАЈПЦИГ 2:0

Фудбалери Реал Мадрида савладали су на стадиону ''Santjago Бернабеу'' екипу РБ Лајпцига са 2:0 у оквиру другог кола Лиге шампиона у Групи Ф.

Играчи Лајпцига су у престоницу Шпаније дошли после пораза на премијери од Шахтјора из Доњецка (4:1), док је Реал у нову сезону Лиге шампиона ушао тријумфом на гостовању Селтику од 3:0.

Гостујући фудбалери дошли су су показали да се не плаше противника. Реал је имао већи посед лопте, али је Лајпциг био опаснији у нападу.

Највише проблема дефанзивцима Реала и голману Куртои правили су Тимо Вернер и Кристофер Нкунку. Највећу прилику на мечу имао је Лајпциг у 34. минуту када је Вернер асистирао Нкункуу, али овај са пет метара није успео да спроведе лопту у мрежу.

Реал је повремено правио притисак на противничкој половини, али је већина удараца завршавала далеко поред гола. После првих 45 минута није било погодака.

У 72. минуту  Реал је имао највећу шансу на утакмици, али је Асенсио окончао напад тако што је послао лопту далеко изнад пречке.

У 80. минуту Реал је коначно успео да сломи отпор гостију, а фантастичан гол постигао је Федерико Валверде. У 91. минуту Реал потврђује победу, прелепим голом Асенсија на асистенцију Тонија Кроса за 2:0.

После прва два кола Реал има максиманих 6 бодова, док је Лајпциг доживео и други пораз.

РЕНЏЕРС - НАПОЛИ 0:3

У одложеној утакмици у Групи А на ''Ајброксу'' су се састали Ренџерс и Наполи. Италијански тим остварио је победу од 3:0. Кључни детаљ на мечу догодио се у 55. минуту када је Сандс добио два жута картона у року од два минута.

Пет минута касније досуђен је и пенал у корист Наполитанаца, али је шут Зјелинског одбранио МекГрегор. Ипак, у 68. минуту досуђен је нов једанаестерац за Наполи после играња руком играча Глазгова у свом шеснаестерцу. Овог пута лопту на креч ставио је Политано и постигао погодак за вођство од 1:0.

Питање победника решено је пет минута пре краја, када је Распадори постигао гол за 2:0. Наполи је у потпуности искористио преднот играча мање, те је нови гол уследио у 91. минуту, а стрелац је био Ндомбеле за високих 3:0.

ЧЕЛСИ - САЛЦБУРГ 1:1

У оквиру меча Групе Е фудбалери Челсија и Салцбурга ремизирали су na ''Stamford Бриџу'' 1:1. Српски дефанзивац Страхиња Павловић одиграо је свих 90 минута.

Изабраници новог тренера Челсија Грема Потера први су стигли до вођства, а гол је постигао је Рахим Стерлинг у 48. минуту на асистенцију Мејсона Маунта. У 75. минуту гости успевају да стигну до изједначења, а стрелац је био Окафор.

Челсију је ово први освојени бод у Лиги шампиона ове сезоне, док је Салцбург везао и другу нерешену утакмицу.