МИЛАН ЈЕ ШАМПИОН ИТАЛИЈЕ! Росонери протутњали Сасуолом и освојили СКУДЕТО после 11 година (ВИДЕО)

22.05.2022. 19:59
FK Milan
ФК Милан / Извор: Реутерс

Коначно.

ФК Милан је шампион Италије за сезону 2021/22, Росонери су у последњем колу савладали Сасуоло 0:3 и освојили 19. скудето.

ТОТАЛНА ЛУДНИЦА У ЕНГЛЕСКОЈ: Титула остаје на Етихаду, Сити дао три гола за пет минута, пирова победа Ливерпула

СРБИН ОСТАЈЕ У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: Матић постаје саиграч Александра Митровића

ПОТРЕС У ХРВАТСКОЈ: Бивши ас Партизана преузима Динамо Загреб!

Тиму Стефана Пиолија је био довољан и бод на овом мечу, да би "побегли" градском ривалу Интеру, али они нису калкулисали и већ после првих 45 минута су решили питање победника. Погађали су два пута Жиру и Франк Кеси за огромних 3:0 на полувремену.

У наставку су Миланези мало повукли ручну и мирно су привели меч крају.

И Интер је успео да дође до тријумфа против Сампдорије идентичним резултатом као и њихов градски ривал. Сви голови су постигнути у другом делу, али је тада већ било јасно да је Милан нови шампион.

Перишић је отворио мрежу Ђеновљана, док је Кореа био стрелац два гола.