САД И ЗВАНИЧНО: Интер славио у ”Мадонини” и оверио Скудето!

22.04.2024. 22:48
FK Inter
ФК Интер / Извор: Профимедиа

Екипа Интера је шампион Италије за сезону 2023-24!

Они су вечерас савладали Милан у "Мадонини" са 1:2 и отишли на недостижних 17 на 5 кола до краја првенства.

Играо се 18. минут када је Интер стигао до предности у дербију.

Био је корнер са леве стране, Павар је пребацио лопту на другу страну петерца, а на правом месту је био Аћерби који шаље лопту у мрежу за 0:1.

Милан је имао теренску равнотежу, али је тешко стизао до озбиљнијих шанси, а једну од ретких је пропустио Рафаел леао када је голман Зомер добро реаговао и одбранио му шут.

У наставку Интер је играо прилично паметно, није срљао и чекао је грешку противника.

Дочекали су једну на старту другог полувремена, играо се 49. минут и несхватљиво како је Маркусу Тираму дозвољено превише простора да се намести и да шутира, учинио је то одлично и савладао је Мањана.

Милан је појачавао и имао је шансу три минута касније преко Теа Ернандеза, а онда на другој страни такође прилика за Чалханоглуа, без гола се завршило и једно и друго.

Притискао је формални домаћин како се меч приближавао крају и некако је успео да стигне до изједначења. Учинио је то Фикајо Томори, после хаоса у казненом простору. Чуквуедзе је центрирао, лопта долази до Леаа, па Габије, Зомер је одбио лопту само до Томорија који је на правом месту за 2:1. Хаос и гол Милана.

Само три минута касније могло је да буде и 2:2, прво је Зомер одбранио, да би Павар био спасилац на гол линији.

Успео је Интер да умртви до краја утакмицу и да на крају прослави титулу на њима најслажи начин, победом у великом дербију против другопласираног тима на табели.

Видели смо и немиле сцене јер су се тукли Дамфрис и Ернандез, тешко је било ко могао да их раздвоји, па су обојица "поцрвенели".