”ШУМАРИ ” БЛИЗУ ОПСТАНКА: Покер Њукасла и немоћни Барнли (ВИДЕО)

04.05.2024. 18:41
FK Njukasl
ФК Њукасл / Извор: Реутерс

Фудбалери Нотингем Фореста корак су ближе опстанку у лиги после победе над Шефилдом у госима 3:1.

Двоструки стрелац за госте био је Калум Хадсон-Одои и тако пришио себи етикету јунака меча, можда и јунака сезоне за Форест, који сада, два кола пре краја, има три бода више од првог тима "испод црте" Лутона.

Тим са "Кенилворт Роуда" дан раниеј је ремизирао са Евертоном и остао у зони најугроженијих екипа, уз прежаљени Шефилд и готово извесно новог друголигаша Бурнли.

Хадсон-Одои је погађао мрежу Шефилда у 27. и 56. минуту.

Погодак за госте постигао је и Рајан Јејтс у 51. минуту.

Великом голгетерском налету Нотингема претходио је гол Шефилда - Бреретон Дијаз је био стрелац из пенала - којим је домаћи тим повео.

Међутим, Шефилд упркос вођству није успео да дође до четврте победе у сезони.

До краја шампионата Нотигнем игра против Челсија и Бурнлија и једном победом у та два меча себи ће дефинитивно обезбедити још једну сезону у друштву најбољих.

Овог поподнева играо је и Њукасла који је приредио ужитак својим навијачима - савладао је Барнли у гостима 4:1.

Већ након првих 45 минута Вилсон, Лонгстаф и Гимараеш су се побринули да ово буде лаган посао, готово пикник по "свраке" на овом гостовању.

Тачку на голеаду ставио је у другом полувремену Исак, који је мало пре поготка промашио пенал.