ТОТАЛНА ЛУДНИЦА У ЕНГЛЕСКОЈ: Титула остаје на Етихаду, Сити дао три гола за пет минута, пирова победа Ливерпула

22.05.2022. 18:57
FK Mančester siti
ФК Манчестер сити / Извор: Реутерс

Невероватан финиш сезоне.

Фудбалери Манчестер ситија освојили су осму титулу шампиона Енглеске, у последњем колу су били бољи од Астон Виле 3:2.

СРБИН ОСТАЈЕ У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: Матић постаје саиграч Александра Митровића

Марко Јовичић за СД: Исписали смо нову страницу историје Вележа! Победа за сина Ивана и све Рођене!

ПОТРЕС У ХРВАТСКОЈ: Бивши ас Партизана преузима Динамо Загреб!

Невероватна завршница енглеског шампионата, Грађани су имали све у својим рукама, победа им је гарантовала одбрану титуле, али су у меч ушли стегнуто, као да су чекали да Ливерпул први направи потез. Тај приступ их је коштао већ у првом полувремену.

Кеш одлично одреаговао на центаршут Диња и главом матирао Едерсона за потпуни шок на Етихаду. У наставку су домаћи кренули свим силама на гол Олсена. Међутим, у 69. минуту се поново затресла мрежа Ситија. Стрелац - Филипе Кутињо. Сјајно је омалени Бразилац одреаговао и довео свој тим до преднсоти од 2:0.

У тим тренуцима Ливерпул и Вулверхемптон су играли 1:1, па је и даље титула била у рукама тима Пепа Гвардиоле.

Али од 76. минута креће тотална рапсодија Манчестера, за пет минута су постигли три гола. Гундоган, Родри, па онда још једном Гундоган за апсолутни хаос на трибинама Етихада. Издржали су до краја и освојили шесту титулу у последњих 11 година.

Ливерпул је такође успео да преокрене против Вулверхемптона 3:1, стрелци су били Мане, Салах и Робертсон, уз гол Педра Нета за Вукове, али слаба је то утеха за Црвене.

Од осталих мечева Тотенхем је оправдао улогу фаворита на гостовању Норичу, било је 5:0 за тим Антонија Контеа и они ће уз Манчестер сити, Ливерпул и Челси играти следеће сезоне у Лиги шампиона.

У Лигу Европе ће Арсенал и Манчестер јунајтед, док ће Вест Хем у Лигу конференција.

Из лиге су испали Норич, Вотфорд и Барнли.