ЕВРОЛИГА: Панатинаикос изборио пласман на Ф4

07.05.2024. 22:23
Ergin Ataman, KK Panatinaikos
Ергин Атаман, KK Панатинаикос / Извор: МН Press

Кошаркаши Панатинаикоса су славили на свом терену са 81:72 (19:21, 22:20, 17:15, 23:16) против Макабија у петој утакмици четврфинала плеј-офа Евролиге и тако су изборили пласман на завршни турнир који се игра у Берлину.

Иако је Макаби имао вођство од 2:1 и меч у Беогтраду где играју као домаћини пласман је на финални турнир ипак изборио тим из Атине.

Три четвртине су ПАО и Макаби били скоро потпуно изједначени, али онда Зелени нису дозволили ривалу да поентира пуна четири минута на старту последњег периода и фантастични Кендрик Нан је предводио свој је свој тим ка  великом тријумфу од 81:72.

Сада су позната два учесника завршног турнира. Актуелни шампион Реал из Мадрида, Панатинаикос из Атине, док ће у среду мечеви Монако - Фенербахче и Барселона - Олимпијакос одгонетнути која ће још два тима играти у Берлину.