МОНАКО ПРЕЖИВЕО ДРАМУ: Џејмс срушио Фенер! Играће се "мајсторица"

03.05.2024. 22:05
Majk Džejms, Saša Obradović
Мајк Џејмс, Саша Обрадовић / Извор: МН Press

Кошаркаши Монака савладали су Фенербахче у гостима резултатом 65:62 у четвртој утакмици четвртфиналне серије пле-офа Евролиге и изборили мајсторицу на свом терену.

Биће то трећа мајсторица коју ћемо гледати ове сезоне. Подсетимо, само се мадридски Реал досад пласирао на завршни турниру Берлину, док ће пети меч својих серија играти Барса - Олимпијакос, ПАО - Макаби и Монако - Фенербахче.

Евролигашка узбуђења, дакле, достижу врхунац. А врло узбудљиво је било овог петка у Истанбулу где је тим Шарунаса Јасикевичијус тражио победу која би га послала на Ф4, а гости излаз из пакла "Улкер" Арене и тријумф за повратак серије у Кнежевину.

Најефикаснији играч "кнежева" био је Ели Окобо са 13, Џејмс је убацио 10.

Код Фенера бољи од осталих били су Марко Гудурић са 14 и Скоти Вилбекин са 11 поена.

Боље је утакмицу започео Фенер. Заиграли су изузетно чврсто у одбрани играчи Шарунаса Јасикевичијуса од самог старта и паралисали напад Монака за вођство од 12:4.

Успео је у другом делу првог квартала тим Саше Обрадовића да дође до поена и преполови заостатак на 15:11 после првих 10 минута.

Константно је домаћин имао предност у другој четвртини, а "кнежеви" само у једном моменту били у егалу (30:30), да би се на одмор отишло са вођством турског тима од 33:30.

Наставио је Монако да одржава прикључак са домаћином и коначно повео у финишу треће деонице са 43:42.

Од тог тренутка екипе су се смењивале у вођству, а утакмица ушла у неизвесну завршницу.

Колико је све било незивесно показује детаљ да је Монакова највећа предност била " 4" (56:52) на мање од три и по минута пре краја.

Домаће је у игри у самом финишу држао маестрални Калатес, али је Џејмс тројком на мање од минут пре звука сирене вратио госте на " 4" (61:57).

Још један круцијалан потез имао је један од кандидата за МВП признање ове сезоне. Био је Фенер близу украдене лопте и изједначење на 40 секунди пре краја, тада се Џејмс докопао лопте и "тачдаун" додавањем пронашао Хола који је "закуцао".

Међутим, Фенер се није предао. Тројку је у наредном нападу погодио Гудурић и приближио свој тим на само поен заостатка.

Могао је Џејмс да постане трагичар, јер за пет секунди није извео лопту из аута. Фенер је имао напад за преокрет, Вилбекин шутирао и промашио.

Пропустили су домаћи и да направе фаул у последњих пет секунди, а Хол "закуцавањем"потврдио тријумф Обрадовићевог тима.