(MAPA) NAZIRE SE PUTINOV NAREDNI POTEZ?! Ruske snage sve bliže OVOJ regiji - uskoro na granici sa članicom NATO
Ruska vojska sve bliža zemlji koja se graniči sa Srbijom.
Šezdeset drugog dana rata u Ukrajini, ruske snage granatirale su most u Odeskoj oblasti. Ruski raketni udar pogodio je most preko Dnjestarskog Limana u ovoj oblasti a saobraćaj je u blokadi. Most u gradu Zatoka takođe je zatvoren nakon raketnih udara.

RAT SE PRELIVA NA UKRAJINSKO SUSEDSTVO? Sazvana hitna sednica Saveta za bezbednost, uveden "CRVENI ALARM"

PANIKA U UKRAJINI – OPET DRAMA ZBOG ČERNOBILJA! “Nivoi radijacije su nenormalni – situacija je veoma opasna!”

RUSIJA NIJE MIRNA PO PITANJU PRIDNJESTROVLJA: Iz Kremlja pomno prate dešavanja u tom regionu
Zatoka je naselje urbanog tipa u Karolino-Bugaz Hromadi, Bilgorodsko-Dnjestrovskog okruga, na jugozapadu Ukrajine. Pored toga, Zatoka sadrži malu luku po imenu Buhaz, koja ima jedno pristanište i deo je luke Bilgorod-Dnjestrovski.
Podsećamo, serija eksplozija odjeknula je juče u blizini zgrade Ministarstva državne bezbednosti Pridnjestrovlja u Tiraspolju. Ministarstvo unutrašnjih poslova samoproglašenog Pridnjestrovlja, u Moldaviji, saopštilo je ranije danas da je došlo i do dve eksplozije u selu Majak, u Grigoriopoljskoj oblasti.
Ruske vojska se približava samom jugozapadu Ukrajine koji se graniči sa Moldavijom ali i sa samoproglašenim regionom Pridnjestrovljem u kojem se u poslednjih 24 časa dogodila serija eksplozija.
Ukoliko oružane snage Rusije nastave u ovom smeru i zauzmu ovu regiju, doći će i do same granice sa našim komšijama - Rumunijom, koja je ujedno i članica Evropske unije ali i NATO alijanse.
Na taj način, kao što možete videti na mapi ispod, deluje da ruske snage totalno menjaju pravac i da je sada ova regija Ukrajine zapravo nova meta oružanih snaga Ruske Federacije.
Napredovanje Rusije ka zemljama koje su članice NATO može dovesti i do još većeg sukoba u Evropi, kako je i sam ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov juče potvrdio i upozorio svet na ozbiljnost situacije. Više o tome pročitajte klikom na ovaj LINK.
Lider DNR: Vreme je za sledeću fazu zbog situacije u Pridnjestorovlju
Da je naredna meta upravo jugozapad Ukrajine kako bi se ruska vojska što više približila ovoj regiji potvrđuju i reči lidera samoproglađene DNR Denisa Pušilina.
- Posle oslobođenja DNR, potrebno je započeti sledeću fazu operacije, s obzirom na aktuelnu situaciju u Pridnjestrovlju i granatiranje pograničnih regiona Rusije - izjavio je lider samoproglašene DNR i nagovestio da bi ruska vojska uskoro mogla da promeni pravac delovanja u Ukrajini.
Ranije danas ukrajinsko Ministrastvo spoljnih poslova izrazilo je zabrinutost zbog situacije u samoproglašenoj Pridnjestrovskoj Moldavskoj Republici i osudilo, kako je navelo, pokušaje Rusije da uvuče taj region u rat protiv Ukrajine.
Napredovanje ruske vojske u toku dana
Ruske Oružane snage su preciznim raketama pogodile četiri ukrajinska skladišta oružja u području Slavjanska i Družkovke (donbaski front), saopštio je danas portparol Ministarstva odbrane Rusije general major Igor Konašenkov.
- Raketne snage i artiljerija su tokom dana realizovale 100 zadataka. Pogođeno je pet komandnih centara ukrajinskih snaga, 81 položaj trupa, kao i osam artiljerijskih baterija - rekao je Konašenkov, prenose strani mediji.
Dodao je da su vazdušno-kosmičke snage pogodile 33 vojna objekta ukrajinskih snaga, među kojima su 23 položaja protivnika.
Tom prilikom, kako je naveo general, uništeno je 200 ekstremista i više od 40 jedinica oklopne tehnike, artiljerijskog oruđa i vozila.
Takođe, ruski sistemi protivvazdušne odbrane oborili su šest dronova u području Donbasa.
- Od početka specijalne vojne operacije uništen je 141 avion, 110 helikoptera, 589 dronova, 272 protivvazdušna raketna sistema, 2.588 tenkova i druge oklopnih vozila - naveo je Konašenkov.
Više vesti o dešavanjima u Ukrajini pročitajte OVDE.