RIK doneo odluku: U Srbiji će biti otvorena 8.253 biračka mesta
Predsednik RIKA- Vladimir Dimitrijević naveo je da će u Beogradu biti 1.196 mesta, u Vojvodini 1.781 a u centralnoj Srbiji 5.247 biračkih mesta
Na parlamentarnim izborima 21. juna biće otvorena ukupno 8.253 biračka mesta, od kojih će 29 biti u zavodu za izvršenje zavodskih sankcija, rečeno je u ponedeljak uveče na sednici Republičke izborne komisija.
Predsednik RIKA- Vladimir Dimitrijević naveo je da će u Beogradu biti 1.196 mesta, u Vojvodini 1.781 a u centralnoj Srbiji 5.247.
Od članova RIK moglo se čuti da se očekuje da i Kancelarija za Kosovo i Metohiju uskoro saopšti broj glasačkih mesta u južnoj pokrajini, kao i da uskoro stignu podaci o glasačkim mestima u inostranstvu.
RIK, koji je sednicu započeo nešto posle 22 sata, zasedanje je nastavilo i raspravom o pravilu o radu biračkih odbora.
Na počeku sednice RIK je proglasila listu Stranka demorkatske akcije Sandžaka SDA Sulejman Dr Ugljanin i usvojili predlog da SDA na izborima za narodne poslanike ima položaj stranke nacionalne manjine.

Završen drugi onlajn skup ALEKSANDAR VUČIĆ - ZA NAŠU DECU: "Kada radimo i borimo se NIKO ne može da nas pobedi" (VIDEO)

Jovanović objasnio zašto LDP izlazi na izbore: Nastavljamo da pričamo o stvarima o kojim svi ćute

Jeremić priznao da je u opoziciji rasulo: Narodna stranka je bila predmet napada, pre svega od strane PSG-a

LIDER DVERI GUBI PODRŠKU: Boška Obradovića napustili najbliži saradnici