"SUKOBI VELIKIH RAZMERA MORAJU DA PRESTANU" NATO zahteva hitan prekid sukoba u Nagorno-Karabahu
Pored toga navodi se da NATO podržava napore Minske grupe OEBS.
Strane koje su u konfliktu u Nagorno-Karabahu moraju hitno da prekinu sukobe i da započnu mirne pregovore, navodi se u saopštenju specijalnog predstavnika generalnog sekretara NATO na Kavkazu i Centralnoj Aziji Džejmsa Apaturaja.

ISPLIVAO SNIMAK! KAKO SU JERMENI OBORILI AZERBEJDŽANSKI DRON: Bukti rat na granici Nagornog-Karabaha (VIDEO)

"ZLOČINAČKO PONAŠANJE ĆE DOBITI DOSTOJAN ODGOVOR" Jermenski premijer apelovao da se spreči tursko mešanje u sukob

RAZOREN VELIKI BROJ VOJNE TEHNIKE: Azerbejdžanska vojska objavila snimke uništavanja jermenske armije (VIDEO)
- NATO je veoma zabrinut informacijama o sukobima velikih razmera u Karabahu. Strane moraju hitno da prekinu sukobe, koji su već rezultirali civilnim žrtvama. Za ovaj konflikt nema vojnog rešenja, moraju putem mirnih pregovora da reše situaciju - izjavio je Apaturaj.
Pored toga navodi se da NATO podržava napore Minske grupe OEBS.
Rano ujutru 27. septembra Azerbejdžan je započeo intenzivno granatiranje naselja u Karabahu, uključujući i glavni grad Stepanakert, prelazeći u ofanzivu duž cele linije. U napadima ima žrtava među civilnim stanovništvom.
Sukob u Nagorno-Karabahu pokrenut je još u februaru 1988. godine, kada je ova autonomna oblast objavila otcepljenje od Azerbejdžanske SSR. Posle oružanog sukoba 1992-1994, Baku je izgubio kontrolu nad Nagorno-Karabahom i sedam susednih regiona.
Od 1992. godine vode se pregovori o mirnom rešavanju sukoba u okviru Minske grupe OEBS-a, na čijem su čelu tri kopredsedavajuća - Rusija, SAD i Francuska. Azerbejdžan insistira na očuvanju svog teritorijalnog integriteta, a Jermenija štiti interese nepriznate republike, s obzirom da Nagorno-Karabah nije strana u pregovorima.