KLS: Borac opravdao ime, Zvezda ipak ostala neporažena

10.05.2014. 22:17
Košarkaši Crvene zvezde
Košarkaši Crvene zvezde / Izvor: Beta

Crveno-beli su umalo od gotovog napravili veresiju, ispustili prednost od 17 poena, Borac izborio produžetak, ali više od toga nije mogao. Mega slavila u Kosjeriću, a Metalac zabeležio važan trijumf nad FMP-om.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su posle produžetka Borac iz Čačka rezultatom 78:70 u 8. kolu Košarkaške lige Srbije.

Crveno-beli su umalo od gotovog napravili veresiju, pošto su tokom većeg dela susreta imali prednost koja je na poluvremenu iznosila maksimalnih 17 poena, da bi Borac u nastavku uhvatio priključak i u samoj završnici izborio produžetak, ali više od toga nije mogao.

Sjajni Boban Marjanović zabeležio je 30 poena uz 9 skokova, dok su Jaka Blažič i Demarkus Nelson postigli po 11 koševa. U domaćem timu Nemanja Protić zabeležio je 20 poena, Aleksandar Marelja dodao je 14, a Nikola Pešaković 13.

Crvena Zvezda je utakmicu počela serijom 10:0 u prva četiri minuta i, naizgled, nagovestila u kom smeru će se kretati meč. Sa prednošću od deset poena crveno-beli su otišli na prvi odmor, da bi se u nastavku prednost kretala od 10 do 14 poena.

Posle pogotka Marjanovića u 14. minutu usledio je period igre bez poena na obe strane, koji prekida sjajni centar Zvezde dva minuta pre poluvremena. Lider šampionata na veliki odmor odlazi sa prednošću od 17 poena (19:36) i činilo se tada da će Zvezda rutinski rešiti ovaj susret.

Boban Marjanović u duelu dve ekipe igranom u Kupu
Boban Marjanović u duelu dve ekipe igranom u Kupu / Izvor: Beta

Ipak, posle perioda izjednačene igre na startu trećeg perioda, Čačani prave seriju 7-0 i dolaze do 32:40, da bi u završnici odlični Protić inicirao još jednu seriju od 7-0, pa je u završnici treće četvrtine Borac stigao na samo četiri poena zaostatka (45:49).

Boban Marjanović čuvao je prednost gostiju u poslednjem periodu, da bi Radenović tri minuta pre kraja pogodio za devet poena „viška“ (57:66). Činilo se tada da je sve gotovo, ali je Borac posle trojke Nemanje Protića na ulasku u 40. minut stigao do samo koša zaostatka (64:66), a nakon pogodaka Dumića sa penala i do produžetka – 66:66!

Ipak, u produžetku Nelson i Marjanović nisu dozvolili potpuno iznenađenje, pa je Zvezda ostala neporažena i posle osme runde.

U uvodnom mečevu osmog kola Mega vizura je na gostovanju u Kosjeriću „prelomila“ Crnokosu u poslednjem periodu i na kraju slavila rezultatski ubedljiv trijumf 97:81. U drugom susretu dana, Metalac je kao domaćin u poslednja tri minuta nadoknadio minus od osam poena protiv FMP-a i u neizvesnoj završnici trijumfovao rezultatom 64:63.

U poslednjem meču osmog kola u nedelju se sastaju Partizan i Radnički.

Partizan – Radnički (21.00)

Tabela: Crvena zvezda 8-0, Partizan (-1) 6-1, Mega vizura 5-3, Radnički (-1) 4-3, Metalac 3-5, FMP 2-6, Crnokosa 2-6, Borac 1-7.