КЛС: Борац оправдао име, Звезда ипак остала непоражена

10.05.2014. 22:17
Košarkaši Crvene zvezde
Кошаркаши Црвене звезде / Извор: Бета

Црвено-бели су умало од готовог направили вересију, испустили предност од 17 поена, Борац изборио продужетак, али више од тога није могао. Мега славила у Косјерићу, а Металац забележио важан тријумф над ФМП-ом.

Кошаркаши Црвене звезде победили су после продужетка Борац из Чачка резултатом 78:70 у 8. колу Кошаркашке лиге Србије.

Црвено-бели су умало од готовог направили вересију, пошто су током већег дела сусрета имали предност која је на полувремену износила максималних 17 поена, да би Борац у наставку ухватио прикључак и у самој завршници изборио продужетак, али више од тога није могао.

Сјајни Бобан Марјановић забележио је 30 поена уз 9 скокова, док су Јака Блажич и Демаркус Нелсон постигли по 11 кошева. У домаћем тиму Немања Протић забележио је 20 поена, Александар Мареља додао је 14, а Никола Пешаковић 13.

Црвена Звезда је утакмицу почела серијом 10:0 у прва четири минута и, наизглед, наговестила у ком смеру ће се кретати меч. Са предношћу од десет поена црвено-бели су отишли на први одмор, да би се у наставку предност кретала од 10 до 14 поена.

После поготка Марјановића у 14. минуту уследио је период игре без поена на обе стране, који прекида сјајни центар Звезде два минута пре полувремена. Лидер шампионата на велики одмор одлази са предношћу од 17 поена (19:36) и чинило се тада да ће Звезда рутински решити овај сусрет.

Boban Marjanović u duelu dve ekipe igranom u Kupu
Бобан Марјановић у дуелу две екипе играном у Купу / Извор: Бета

Ипак, после периода изједначене игре на старту трећег периода, Чачани праве серију 7-0 и долазе до 32:40, да би у завршници одлични Протић иницирао још једну серију од 7-0, па је у завршници треће четвртине Борац стигао на само четири поена заостатка (45:49).

Бобан Марјановић чувао је предност гостију у последњем периоду, да би Раденовић три минута пре краја погодио за девет поена „вишка“ (57:66). Чинило се тада да је све готово, али је Борац после тројке Немање Протића на уласку у 40. минут стигао до само коша заостатка (64:66), а након погодака Думића са пенала и до продужетка – 66:66!

Ипак, у продужетку Нелсон и Марјановић нису дозволили потпуно изненађење, па је Звезда остала непоражена и после осме рунде.

У уводном мечеву осмог кола Мега визура је на гостовању у Косјерићу „преломила“ Црнокосу у последњем периоду и на крају славила резултатски убедљив тријумф 97:81. У другом сусрету дана, Металац је као домаћин у последња три минута надокнадио минус од осам поена против ФМП-а и у неизвесној завршници тријумфовао резултатом 64:63.

У последњем мечу осмог кола у недељу се састају Партизан и Раднички.

Партизан – Раднички (21.00)

Табела: Црвена звезда 8-0, Партизан (-1) 6-1, Мега визура 5-3, Раднички (-1) 4-3, Металац 3-5, ФМП 2-6, Црнокоса 2-6, Борац 1-7.