KLS: Šampion slavio u derbiju kola

11.05.2014. 22:55
Kapiten Partizana Bogdan Bogdanović
Kapiten Partizana Bogdan Bogdanović / Izvor: Beta

Crno-beli su kontrolisali meč od početka do kraja, potpuno su nadvisili gostujući tim (39-15) i zasluženo slavili, čime su ostali u borbi za prvo mesto i najbolju startnu poziciju pred plej-of.

Košarkaši Partizana savladali su Radnički iz Kragujevca rezultatom 96:78 u derbi meču osmog kola Košarkaške lige Srbije.

Najbolji u timu Partizana bio je Bertans koji je za 23 minuta igre postigao 19 poena, uz šut za tri poena 5-7. Odličan je bio i Tepić koji je zabeležio 17 koševa, uz 7 skokova i 4 asistencije, Musli je upisao „dabl-dabl“ sa 14 poena i 11 skokova, dok je Bogdanović uz 12 poena imao čak 8 asistencija.

Na drugoj strani, u redovima Radničkog Marinović je zabeležio 15 poena i 7 asistencija, dok je Sava Lešić upisao 10 poena.

Košarkaš Partizana Davis Bertans
Košarkaš Partizana Davis Bertans / Izvor: Beta

Posle izjednačene prve četvrtine u kojoj odbrane gotovo da nisu postojale (26:23), Bertans je sa dve vezane trojke na startu nastavka doneo prvo opipljivo vođstvo crno-belima od 32:23, da bi Pavlović i Lovernj kompletirali seriju Partizana od 10-0.

Tek posle pet minuta igre u drugom periodu Radnički postiže prve poene trojkom Brkića, ali tim Duška Vujoševića novom mini serijom stiže do 16 poena „viška“ - 42:26. Gosti tri napada za redom rešavaju trojkama, čime donekle drže priključak, ali i crno-beli odgovaraju pa se na odmor otišlo rezultatom 54:40.

Goste iz Kragujevca je u nastavku u igri držao Lešić, sve do 27. minuta (68:54), ali aktuelni šampion pravi seriju 12-4 i u poslednjih deset minuta ulazi sa ogromnih 80:58.

Posle trojki Andrića i Tepića, Partizan u 33. minutu stiže do maksimalnih 28 poena razlike – 88:60!

Radnički je u završnici ipak uspeo da ublaži poraz, zahvaljujući odličnom šutu za tri poena (15-32), za konačnih 96:78.

Ovaj meč ostaće upamćen pre svega po zanimljivim događanjima pored parketa tokom prvog poluvremena.

Partizan – Radnički 96:78

Tabela: Crvena zvezda 8-0, Partizan 7-1, Mega vizura 5-3, Radnički 4-4, Metalac 3-5, FMP 2-6, Crnokosa 2-6, Borac 1-7.