INTER STAVIO RUKU NA SKUDETO: Pala i Atalanta, počinju pripreme za veliko slavlje!

28.02.2024. 22:56
FK Inter
FK Inter / Izvor: Profimedia

Euforija u "gradu mode"...

Kako stoje stvari, Inter će biti šampion Italije po 20. put u istoriji, što znači da će od sledeće sezone moći da prišije drugu zvezdicu iznad grba na svom dresu. Ekipa Simonea Inzagija je večeras na svom stadionu deklasirala Atalantu sa 4:0, u zaostaloj utakmici 21. kola Serije A, pa sada na čelu tabele ima 69 bodova, što je 12 više od drugoplasiranog Juventusa. Do kraja je ostalo još 12 kola i s obzirom na ovoliku prednost i na to kako Inter izgleda i igra, prosto je nemoguće da će ovo prosuti.

ČELSI PREŽIVEO DRAMU: "Plavci" srušili Lids za četvrtfinale FA kupa!FK Čelsi

ČELSI PREŽIVEO DRAMU: "Plavci" srušili Lids za četvrtfinale FA kupa!

DETONACIJA: Barselona u pregovorima sa Halandom (VIDEO DOKAZ)Erling Haland

DETONACIJA: Barselona u pregovorima sa Halandom (VIDEO DOKAZ)

PROCURILO: Evo kako će izgledati DRES SRBIJE za Euro!Fudbalska reprezentacija Srbije

PROCURILO: Evo kako će izgledati DRES SRBIJE za Euro!

Tim iz Bergama je ostao na petoj poziciji sa 46 bodova na svom kontu i čeka ga velika borba za plasman u Ligu šampiona. Ovaj susret treba što pre da zaboravi, jer je Inter ove sezone liga za sebe.

Golove za Inter su postigli Darmijan, Lautaro Martinez, Di Marko i Fratezi.

Atalanta je na "Đuzepe Meacu" došla u seriji od dva meseca bez poraza, ali nije imala šta da traži u duelu sa najboljim timom prvenstva.

Gosti su dobro izgledali u prvih 20 minuta, De Ketalare je postigao gol u 11. minutu, koji je poništen nakon intervencije iz VAR sobe, ali nakon toga su upali u "mašinu" i bili "pregaženi".

Inter je poveo u 26. minutu. Lautaro Martinez je napravio sjajan potez, poslao loptu u prazan prostor i izbacio Mhitarjana u situaciju "1 na 1" sa golmanom Karnezekijem. Čuvar mreže Atalante je bio brži, intervenisao je ispred Jermena, ali je rukom loptu izbacio samo do Darmijana, koji ju je rutinski sa 17 metara poslao u mrežu, za 1:0.

U 40. minutu je Lautaro Martinez pogodio prečku, a Argentinac se ispravio šest minuta kasnije, kada je posle pasa Pavara, fantastičnim udarcem sa 17 metara levom nogom postigao efektan pogodak, za 2:0.

Lider na tabeli je u drugom poluvremenu dotukao ekipu iz Bergama.

Karnezeki je u 54. minutu odbranio penal Lautaru Martinezu, ali je na odbijenu loptu natrčao Di Marko i zakucao je na željeno mesto, za 3:0.

Igrao se 72. minut, kada je Aleksis Sančez centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, gađao prvu stativu, a tamo je Fratezi udarcem glavom matirao Karnezekija, za 4:0.

Fratezi je inače ušao u igru deset minuta ranije umesto Mhitarjana, ali se prilikom postizanja pogotka povredio, pa je morao da svoje mesto ustupi pomalo zaboravljenom Holanđaninu Klasenu.