ИНТЕР СТАВИО РУКУ НА СКУДЕТО: Пала и Аталанта, почињу припреме за велико славље!

28.02.2024. 22:56
FK Inter
ФК Интер / Извор: Профимедиа

Еуфорија у "граду моде"...

Како стоје ствари, Интер ће бити шампион Италије по 20. пут у историји, што значи да ће од следеће сезоне моћи да пришије другу звездицу изнад грба на свом дресу. Екипа Симонеа Инзагија је вечерас на свом стадиону декласирала Аталанту са 4:0, у заосталој утакмици 21. кола Серије А, па сада на челу табеле има 69 бодова, што је 12 више од другопласираног Јувентуса. До краја је остало још 12 кола и с обзиром на оволику предност и на то како Интер изгледа и игра, просто је немогуће да ће ово просути.

ЧЕЛСИ ПРЕЖИВЕО ДРАМУ: "Плавци" срушили Лидс за четвртфинале ФА купа!FK Čelsi

ЧЕЛСИ ПРЕЖИВЕО ДРАМУ: "Плавци" срушили Лидс за четвртфинале ФА купа!

ДЕТОНАЦИЈА: Барселона у преговорима са Халандом (ВИДЕО ДОКАЗ)Erling Haland

ДЕТОНАЦИЈА: Барселона у преговорима са Халандом (ВИДЕО ДОКАЗ)

ПРОЦУРИЛО: Ево како ће изгледати ДРЕС СРБИЈЕ за Еуро!Fudbalska reprezentacija Srbije

ПРОЦУРИЛО: Ево како ће изгледати ДРЕС СРБИЈЕ за Еуро!

Тим из Бергама је остао на петој позицији са 46 бодова на свом конту и чека га велика борба за пласман у Лигу шампиона. Овај сусрет треба што пре да заборави, јер је Интер ове сезоне лига за себе.

Голове за Интер су постигли Дармијан, Лаутаро Мартинез, Ди Марко и Фратези.

Аталанта је на "Ђузепе Меацу" дошла у серији од два месеца без пораза, али није имала шта да тражи у дуелу са најбољим тимом првенства.

Гости су добро изгледали у првих 20 минута, Де Кеталаре је постигао гол у 11. минуту, који је поништен након интервенције из ВАР собе, али након тога су упали у "машину" и били "прегажени".

Интер је повео у 26. минуту. Лаутаро Мартинез је направио сјајан потез, послао лопту у празан простор и избацио Мхитарјана у ситуацију "1 на 1" са голманом Карнезекијем. Чувар мреже Аталанте је био бржи, интервенисао је испред Јермена, али је руком лопту избацио само до Дармијана, који ју је рутински са 17 метара послао у мрежу, за 1:0.

У 40. минуту је Лаутаро Мартинез погодио пречку, а Аргентинац се исправио шест минута касније, када је после паса Павара, фантастичним ударцем са 17 метара левом ногом постигао ефектан погодак, за 2:0.

Лидер на табели је у другом полувремену дотукао екипу из Бергама.

Карнезеки је у 54. минуту одбранио пенал Лаутару Мартинезу, али је на одбијену лопту натрчао Ди Марко и закуцао је на жељено место, за 3:0.

Играо се 72. минут, када је Алексис Санчез центрирао из слободног ударца са десне стране, гађао прву стативу, а тамо је Фратези ударцем главом матирао Карнезекија, за 4:0.

Фратези је иначе ушао у игру десет минута раније уместо Мхитарјана, али се приликом постизања поготка повредио, па је морао да своје место уступи помало заборављеном Холанђанину Класену.