20°C
17.05.2024.
117.1192
107.5969

TAMAN KOLIKO JE BILO POTREBNO: Crvena zvezda pobedom protiv TSC-a osvojila sedmu uzastopnu titulu (VIDEO)

02.05.2024. 19:53
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu TSC-a u 3. kolu plej-ofa Superlige Srbije sa 2:1 (0:0) i tako matematički overili osvajanje sedme uzastopne titule. Crveno-belima je posle poraza Partizana od Vojvodine i bod bio dovoljan za osvajanje titule, ali je tim Vladana Milojevića savladao goste iz Bačke Topole.

Posle nekoliko uvodnih minuta ispitivanja snaga, gosti iz Bačke Topole prvi su zapretili u 7. minutu kada je Rodić dobro reagovao ispred Saše Jovanovića i sprečio siguran pogodak. Strpljivo je igrao TSC posebno što je jaka kiša pravila velike probleme igračima na terenu, a Crvena zvezda je prvi put ozbiljno zapretila u 17. minutu kada je posle centaršuta sa leve strane Bukari glavom zahvatio loptu, ali nije bio precizan. Samo minut kasnije je i Olajinka imao priliku da glavom donese domaćinu prednost, ali nije bio precizan.

Zvezda je polako preuzela terensku inicijativu i to je donelo sve više igre na polovini gostiju, pa je Rodić u 25. minut pokušao da uhvati volej iz prve posle ubacivanja Mijailovića, ali je to loše učinio. Usledilo je desetak minuta igre bez prave prilike, da bi u 36. minutu Bukari pomalo nespretno zahvatio loptu koju je Endiaj dotakao taman toliko da je skrene, a golman Ilić uspeo da odbrani taj pokušaj. Minut kasnije Dragović je glavom šutirao pored gola posle kornera.

Do odlaska na veliki odmor pokušavali su da izvrše pritisak na goste fudbaleri Crvene zvezde i to im se isplatilo sa dve odlične prilike u samo dvadfesetak sekundi. Igrao se 44. minut kada je Bukari ušao sa leve strane u kazneni prostor i šutirao, ali je Ilić odbranio da bi u nastavku akcije Hvang sa dvadesetak metara odlično šutirao, ali je pogodio prečku. Još jednu odličnu priliku crveno-beli su imali kada je Olajinka šutirao sa 16 metara snažno u prvom minutu sudijske nadoknade, ali je Ilić i taj udarac uspeo da zaustavi pa je ostalo 0:0 na velikom odmoru.

Početak drugog poluvremena bio je miran sve do 49. minuta kada su igrači TSC-a traži penala posle duela Ćirkovića i Mijailovi. Međutim, sudija Milan Ilić se nije oglasio, a ponovljeni snimak je poikazao da je bio u pravu. Krenula je Zvezda u napad i brzo joj se to isplatilo. Hvang je dobro šutirao u 54. minutu, ali je Ilić sjajno zaustavio njegov šut, ali je minut kasnije bio nemoćan posle ubacivanja Hvanga kada je Olajinka glavom uspeo da ga savlada i donese Zvezdi prednost 1:0. Ipak to vođstvo trajalo je samo pet minuta pošto je u 60. posle kontranapada gostiju Milosavljević ostigao gol za izjednačenje.

Krenuo je nešto ofanzivnije posle postignutgo gola TSC i to je donelo novu priliku u 67. minutu kada je Milosavljević ostavio loptu Đakovcu, ali je ovaj loše šutirao. Minut kasnije stigao je odgovor Zvezde pošto je Spajić uspeo da šutira iz teške pozicije i nije bio precizan. Bila je to najava novog gola Zvezde do kojeg je došlo u 74. minutu. Rodić je uhvatio na volej loptu ubačenu sa strane, lopta se od stative odbila do Antonića na gol liniji da bi na nju natrčao Endiaje i zakucao je u gol gostiju za 2:1. Taj pogodak ponovo je doneo crveno-belima potpuno kontrolu dešavanja na terenu, a u 84. minutu sevnula je kontra posle koje je Ilić uspeo da zaustavi šut Kataija.

Do kraja meča nije više bilo uzbuđenja, Zvezda je pritiskala, ali bez pravih prilika za eventualni treći gol, ali je i ovaj rezultat bio dovoljan za trijumf i osvajanje sedme uzastopne titule.

CRVENA ZVEZDA - TSC 2:1 (0:0)

STADION: Rajko Mitić

SUDIJA: Milan Ilić

STRELCI: Olajinka 55, Endijaj 74 - Milosavljević 60

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Mijailović, Spajić, Dragović, Rodić, Stamenić (70. Mimović), Bukari (88. Šljivić), Kanga (70. Ivanić), Hvan, Olajinka, Endijaj (83. Katai).

TSC: Ilić, Krstić, Đorđević, Antonić, Petrović (82. Vlalukin), Milosavljević (82. Šoš), Pejić, Đakovac, Jovanović (46. Stanić), Pantović (63. Vulić), Ćirković.