ТАМАН КОЛИКО ЈЕ БИЛО ПОТРЕБНО: Црвена звезда победом против ТСЦ-а освојила седму узастопну титулу (ВИДЕО)

02.05.2024. 19:53
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу ТСЦ-а у 3. колу плеј-офа Суперлиге Србије са 2:1 (0:0) и тако математички оверили освајање седме узастопне титуле. Црвено-белима је после пораза Партизана од Војводине и бод био довољан за освајање титуле, али је тим Владана Милојевића савладао госте из Бачке Тополе.

После неколико уводних минута испитивања снага, гости из Бачке Тополе први су запретили у 7. минуту када је Родић добро реаговао испред Саше Јовановића и спречио сигуран погодак. Стрпљиво је играо ТСЦ посебно што је јака киша правила велике проблеме играчима на терену, а Црвена звезда је први пут озбиљно запретила у 17. минуту када је после центаршута са леве стране Букари главом захватио лопту, али није био прецизан. Само минут касније је и Олајинка имао прилику да главом донесе домаћину предност, али није био прецизан.

Звезда је полако преузела теренску иницијативу и то је донело све више игре на половини гостију, па је Родић у 25. минут покушао да ухвати волеј из прве после убацивања Мијаиловића, али је то лоше учинио. Уследило је десетак минута игре без праве прилике, да би у 36. минуту Букари помало неспретно захватио лопту коју је Ендиај дотакао таман толико да је скрене, а голман Илић успео да одбрани тај покушај. Минут касније Драговић је главом шутирао поред гола после корнера.

До одласка на велики одмор покушавали су да изврше притисак на госте фудбалери Црвене звезде и то им се исплатило са две одличне прилике у само двадфесетак секунди. Играо се 44. минут када је Букари ушао са леве стране у казнени простор и шутирао, али је Илић одбранио да би у наставку акције Хванг са двадесетак метара одлично шутирао, али је погодио пречку. Још једну одличну прилику црвено-бели су имали када је Олајинка шутирао са 16 метара снажно у првом минуту судијске надокнаде, али је Илић и тај ударац успео да заустави па је остало 0:0 на великом одмору.

Почетак другог полувремена био је миран све до 49. минута када су играчи ТСЦ-а тражи пенала после дуела Ћирковића и Мијаилови. Међутим, судија Милан Илић се није огласио, а поновљени снимак је поиказао да је био у праву. Кренула је Звезда у напад и брзо јој се то исплатило. Хванг је добро шутирао у 54. минуту, али је Илић сјајно зауставио његов шут, али је минут касније био немоћан после убацивања Хванга када је Олајинка главом успео да га савлада и донесе Звезди предност 1:0. Ипак то вођство трајало је само пет минута пошто је у 60. после контранапада гостију Милосављевић остигао гол за изједначење.

Кренуо је нешто офанзивније после постигнутго гола ТСЦ и то је донело нову прилику у 67. минуту када је Милосављевић оставио лопту Ђаковцу, али је овај лоше шутирао. Минут касније стигао је одговор Звезде пошто је Спајић успео да шутира из тешке позиције и није био прецизан. Била је то најава новог гола Звезде до којег је дошло у 74. минуту. Родић је ухватио на волеј лопту убачену са стране, лопта се од стативе одбила до Антонића на гол линији да би на њу натрчао Ендиаје и закуцао је у гол гостију за 2:1. Тај погодак поново је донео црвено-белима потпуно контролу дешавања на терену, а у 84. минуту севнула је контра после које је Илић успео да заустави шут Катаија.

До краја меча није више било узбуђења, Звезда је притискала, али без правих прилика за евентуални трећи гол, али је и овај резултат био довољан за тријумф и освајање седме узастопне титуле.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ТСЦ 2:1 (0:0)

СТАДИОН: Рајко Митић

СУДИЈА: Милан Илић

СТРЕЛЦИ: Олајинка 55, Ендијај 74 - Милосављевић 60

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер - Мијаиловић, Спајић, Драговић, Родић, Стаменић (70. Мимовић), Букари (88. Шљивић), Канга (70. Иванић), Хван, Олајинка, Ендијај (83. Катаи).

ТСЦ: Илић, Крстић, Ђорђевић, Антонић, Петровић (82. Влалукин), Милосављевић (82. Шош), Пејић, Ђаковац, Јовановић (46. Станић), Пантовић (63. Вулић), Ћирковић.