SIMEONE POSLE TRILERA U ZAVRŠNICI: Ova eliminacija sumira našu igru u Ligi šampiona

27.10.2022. 11:55
Dijego Simeone
Dijego Simeone / Izvor: Profimedia

Atletiko ostao bez šansi za plasman u nokaut fazu.

Janik Karasko je odlučio da preuzme odgovornost i izvede penal u 99. minutu protiv Leverkuzena, izjavio je trener fudbalera Atletika Dijego Simeone, prenose španski mediji. Utakmica petog kola grupe B Lige šampiona između Atletika i Leverkuzena završena je sinoć bez pobednika, 2:2. Glavni sudija Franuz Klemon Turpan svirao je kraj meča, igrači su krenuli ka svlačionici, a onda su reagovali arbitri iz VAR sobe.

ODLAZI BAŠ DALEKO: Evo gde Ronaldo nastavlja karijeru (FOTO)

ĆAVI: Moramo da se suočimo sa realnošću

KONTE NEZADOVOLJAN: Poništili su nam regularan gol

Turpan je dobio poruku da pogleda snimak i sporan detalj iz 96. minuta. Na snimku se videlo da je lopta pogodila u ruku jednog fudbalera Leverkuzena, a francuski sudija je potom pokazao na penal. Karasko je izveo penal, a njegov udarac je odbranio golman Leverkuzena. Lopta se potom odbila do Saula, koji je pogodio prečku, a onda je Kunja iz izgledne pozicije šutirao preko gola. Turpan je potom svirao kraj.

- Karasko je jedan od igrača koji može da preuzme odgovornost. To samopouzdanje je bitno. Antoan Grizman je bio umoran, a Karasko je zgrabio loptu čim je sudija otišao da gleda snimak. Ako fudbaler traži da izvede penal, kao što je to Karasko tražio, onda će ekipa to da mu dopusti - rekao je Simeone.

Klub Briž i Porto su izborili plasman u osminu finala Lige šampiona iz grupe B. Atletiko je treći sa pet bodova, dok je Leverkuzen četvrti sa četiri. Ova dva kluba boriće se za plasman u Ligu Evrope. Atletiko će u poslednjem kolu gostovati Portu, dok će Leverkuzen dočekati Klub Briž.

- Mogli bismo da kažemo da na neki način ova eliminacija sumira našu igru u Ligi šampiona. Za sve smo morali mnogo da se pomučimo, u mnogim utakmicama bismo osvojili više bodova da smo bili samo malo efikasniji. Na kraju ova slika sve sumira - promašeni penal, prečka, Karaskov šut...Očigledno, ne tražimo izgovore, jer mnoge stvari nismo uradili. Drugo poluvreme utakmice je bilo na vrhunskom nivou, u nekim trenucima smo davali sve. Nervira nas što u Portu nećemo imati mogućnost da se borimo - rekao je Simeone.