СИМЕОНЕ ПОСЛЕ ТРИЛЕРА У ЗАВРШНИЦИ: Ова елиминација сумира нашу игру у Лиги шампиона

27.10.2022. 11:55
Dijego Simeone
Дијего Симеоне / Извор: Профимедиа

Атлетико остао без шанси за пласман у нокаут фазу.

Јаник Караско је одлучио да преузме одговорност и изведе пенал у 99. минуту против Леверкузена, изјавио је тренер фудбалера Атлетика Дијего Симеоне, преносе шпански медији. Утакмица петог кола групе Б Лиге шампиона између Атлетика и Леверкузена завршена је синоћ без победника, 2:2. Главни судија Франуз Клемон Турпан свирао је крај меча, играчи су кренули ка свлачионици, а онда су реаговали арбитри из ВАР собе.

ОДЛАЗИ БАШ ДАЛЕКО: Ево где Роналдо наставља каријеру (ФОТО)

ЋАВИ: Морамо да се суочимо са реалношћу

КОНТЕ НЕЗАДОВОЉАН: Поништили су нам регуларан гол

Турпан је добио поруку да погледа снимак и споран детаљ из 96. минута. На снимку се видело да је лопта погодила у руку једног фудбалера Леверкузена, а француски судија је потом показао на пенал. Караско је извео пенал, а његов ударац је одбранио голман Леверкузена. Лопта се потом одбила до Саула, који је погодио пречку, а онда је Куња из изгледне позиције шутирао преко гола. Турпан је потом свирао крај.

- Караско је један од играча који може да преузме одговорност. То самопоуздање је битно. Антоан Гризман је био уморан, а Караско је зграбио лопту чим је судија отишао да гледа снимак. Ако фудбалер тражи да изведе пенал, као што је то Караско тражио, онда ће екипа то да му допусти - рекао је Симеоне.

Клуб Бриж и Порто су изборили пласман у осмину финала Лиге шампиона из групе Б. Атлетико је трећи са пет бодова, док је Леверкузен четврти са четири. Ова два клуба бориће се за пласман у Лигу Европе. Атлетико ће у последњем колу гостовати Порту, док ће Леверкузен дочекати Клуб Бриж.

- Могли бисмо да кажемо да на неки начин ова елиминација сумира нашу игру у Лиги шампиона. За све смо морали много да се помучимо, у многим утакмицама бисмо освојили више бодова да смо били само мало ефикаснији. На крају ова слика све сумира - промашени пенал, пречка, Карасков шут...Очигледно, не тражимо изговоре, јер многе ствари нисмо урадили. Друго полувреме утакмице је било на врхунском нивоу, у неким тренуцима смо давали све. Нервира нас што у Порту нећемо имати могућност да се боримо - рекао је Симеоне.