LIGA KONFERENCIJA: Het-trik El Kabija za veliku pobedu nad Aston Vilom, Viola u nadoknadi do slavlja

02.05.2024. 23:06
LK
LK / Izvor: Foto: MN press/AP/Rui Vieira

Odigrani su prvi polufinalni susreti u Ligi konferencija, a veliko iznenađenje napravili su fudbaleri Olimpijakosa koji su sa 4:2 slavili na gostovanju protiv Aston Vile.

Pobedu je ostvarila i ekipa Fiorentina koja je savladala Klub Briž rezultatom 3:2.

Atinjani su pomalo neočekivano došli do trijumfa, a blistao je El Kabi koji je postigao het-trik.

Vodili su crveno-beli još od 27. minuta igre sa dva gola prednosti. Domaći sastav je do kraja prvog dela meča preko Olija Votkinsa uspeo da samnji rezultat, da bi Dijabi posle samo sedam minuta igre u nastavku poravnao.

Ipak, četiri minuta kasnije lopta pogađa u ruku Daglasa Luiza, a glavni arbitar meča pokazuje na belu tačku. Siguran je bio El Kabi. Konačnih 4:2 postavio je Hese u 67. minutu.

Drugi polufinalni duel između Fiorentine i Klub Briža završen je pobedom italijanskog sastava rezultatom 3:2. Imao je tim iz Firence više od igre, stvarao je šanse, i na kraju je ipak uspeo da trijumfuje.

Domaćin je preko Sotila poveo već u petom minutu susreta, da bi izjednačene Belgijancima doneo Vanaken iz penala u 17. minutu. Fiorentina je do odlaska na odmor postigla još jedan pogodak, a u 37. minutu u strelce se upisao Andrea Beloti.

Belgijski sastav je preko Igora Tijaga stigao do izjednačenja.

U drugom minutu nadoknade na scenu je stupio Enzola i pogodio mrežu za veliko slavlje Violi na stadionu "Artemio Franki".