ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: Хет-трик Ел Кабија за велику победу над Астон Вилом, Виола у надокнади до славља

02.05.2024. 23:06
LK
ЛК / Извор: Фото: МН press/AP/Rui Виеира

Одиграни су први полуфинални сусрети у Лиги конференција, а велико изненађење направили су фудбалери Олимпијакоса који су са 4:2 славили на гостовању против Астон Виле.

Победу је остварила и екипа Фиорентина која је савладала Клуб Бриж резултатом 3:2.

Атињани су помало неочекивано дошли до тријумфа, а блистао је Ел Каби који је постигао хет-трик.

Водили су црвено-бели још од 27. минута игре са два гола предности. Домаћи састав је до краја првог дела меча преко Олија Воткинса успео да самњи резултат, да би Дијаби после само седам минута игре у наставку поравнао.

Ипак, четири минута касније лопта погађа у руку Дагласа Луиза, а главни арбитар меча показује на белу тачку. Сигуран је био Ел Каби. Коначних 4:2 поставио је Хесе у 67. минуту.

Други полуфинални дуел између Фиорентине и Клуб Брижа завршен је победом италијанског састава резултатом 3:2. Имао је тим из Фиренце више од игре, стварао је шансе, и на крају је ипак успео да тријумфује.

Домаћин је преко Сотила повео већ у петом минуту сусрета, да би изједначене Белгијанцима донео Ванакен из пенала у 17. минуту. Фиорентина је до одласка на одмор постигла још један погодак, а у 37. минуту у стрелце се уписао Андреа Белоти.

Белгијски састав је преко Игора Тијага стигао до изједначења.

У другом минуту надокнаде на сцену је ступио Ензола и погодио мрежу за велико славље Виоли на стадиону "Артемио Франки".