VLAHOVIĆEVA MAJSTORIJA: Juve izborio bod posle dva penala (VIDEO)

19.04.2024. 23:01
Dušan Vlahović
Dušan Vlahović / Izvor: Profimedia

Fudbaleri Kaljarija i Juventusa remizirali su 2:2 u meču 33. kola italijanske Serije A.

Domaćin je u Sardiniji na poluvremenu vodio sa 2:0 postigavši oba pogotka iz penala, ali je sjajan gol iz slobodnog udarca Dušana Vlahovića pokrenuo letargični Juventus koji je na kraju stigao do boda.

Poveo je Kaljari posle pola časa igre. Štoper Juventusa Bremer igrao je rukom u svom šesnaestercu, a siguran sa "bele tačke" bio je Đanluka Gaetano.

Samo šest minuta kasnije novi jedanaesterac za domaćina. Golman Juventusa oborio je u svom kaznenom prostoru zahuktalog ofanzivca Kaljarija Luvubu, a ovoga puta odgovornost je preuzeo Jeri Mina i pogodio iz penala.

Delovao je Juventus izuzetno loše u prvih 45 minuta, ali i u uvodnih 15 minuta nastavka, a onda je stvari u svoje ruke uzeo Dušan Vlahović. Imali su gosti slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, a Srbin fantastično pogodio iz "slobodnjaka".

Stigli su gosti do boda tri minuta pre kraja meča. Rezervista Jildiz je centirao sa leve strane, a loptu u sopstvenu mrežu poslao nespretni defanzivac Kaljarija Alberto Dosena.