ГУЖВА У ВРХУ ТАБЕЛЕ: Халанд ПОКЕРОМ срушио "Вукове”! Сити дише за врат Арсеналу

04.05.2024. 22:09
Erling Haland
Ерлинг Халанд / Извор: Реутерс

Фудбалери Манчестер ситија савладали су Вулверхемптон 5:1 на свом терену и примакли се лидеру Арсеналу на бод заостатка - уз меч мање од "тобџија".

Четвороструки стрелац за Гвардиолин тим био је поново пробуђени Норвежанин Ерлинг Халанд - у 12. (пенал), 36, 45 3 и 54. минуту.

Са 25 голова Халанд је сада побегао првом пратиоцу на lissti стрелаца Палмеру из Челсија који има 21 погодак на свом конту.

Важније од тога, наравно, је чињеница да су "грађани" савршено одрадили посао након победе Арсенала раније данас.

Артетин тим славио је 3:0 пред својим навијачима, стекао привремених 4 у шампионској трци, али је брзо стиао одговор са "Етихада" у режији Халанда и дружине.

Тобџије имају бод више, али и меч више до краја сезоне...

На "помоћ" Вулфса данас нису могли да рачунају у табору лондонског тима, јер се Сити питао за све. Халанд је повратио нападачки нерв, био је убитачан данас и гостима, јасно, није било спаса.

Серију је отворио са "беле тачке" и потом је све било лакше по шампиона.

Халанд је до полувремена уписао хет-трик, Хванг је одговорио само на кратко - почасним голом за госте - након чега је уследио печат Норвежаниан на тријумф.