ЗВЕЗДА ЈЕ ШАМПИОН! Лудница на Маракани, Борјан дао гол за ТИТУЛУ, узалудна победа Партизана

22.05.2022. 17:43
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Имали све у својим рукама и нису испустили.

Сада је све готово. Црвена звезда је по пети пут узастопно шампион Србије, после победе над Вождовцем 3:1 у последњем колу националног првенства.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ВОЖДОВАЦ 3:1

(40 Катаи, 54 Иванић - 57 Милојевић, п 90 Борјан)

У исто време се играју оба меча.

ПАРТИЗАН - РАДНИЧКИ НИШ 2:0

(п. 45 3 Рикардо, аутогол 67 Јамкам)

Без обзира на победу Партизана над Радничким из Ниша, поготком Рикарда, и аутоголом гостију, екипа Дејана Станковића обезбедила је наслов првака. До поебде су Звезду водили Катаи и Иванић, а наду Вождовцу донео је Милојевић у 57. минуту.

Ипак, до краја је виђен још један гол, а стрелац је био нико други но Борјан, са пенала, те је чета Дејана Станковића стигла до 100. бода у сезони и шампионске титуле.

Крај меча

Партизан - Раднички Ниш 2:0.

Војводина - ТСЦ 2:0

Нишлије ће у Европу.

Крај меча

Звезда је шампион, победили су Вождовац са 2:1.

90. минут
Звезда - Вождовац (ГОЛ)

Тачку на све ставио је голман Борјан голом са пенала.

79. минут
Гол

Војводина - ТСЦ 2:0.

67. минут
Партизан - Раднички (ГОЛ)

Аутоголом Јамкама Партизан стиже до 2:0.

57. минут

Смањили су гости поготком Милојевића.

54. минут

Повели су црвено-бели са 2:0, гол је дао Иванић, главом. Титула је фактички ту.

48. минут
Звезда - Вождовац

Чист зицер имао је Ћирковић, али је Борјан то одбранио и спречио изједначење, које би навијачима Партизана дало нову наду.

46. минут
Европа зове.

Војводина води, и то у првом минуту другог полувремена. Стрелац је Бојан Матић, а то значајно умањује шансе ТСЦ-а да победом дође до 4. места и Лиге конференција, те тако у то такмичење води Нишлије.

Крај првог полувремена

На мечу Звезде завршено је првих 45 минута. Звезда - Вождовац 1:0, на другој страни отишли смо дуго у надокнаду, због хаоса на терену. Партизан - Раднички 1:0.

45. минут
Партизан - Вождовац (ГОЛ)

Стижу црно-бели до предности, преко Рикарда, који погађа са беле тачке.

Побеснели су играчи гостију, који су опколили судију. Додељени су и црвени картони, а гостујући навијачи су позивали да њихови играчи напусте терен. Уследило је кошкање на терену међу играчима.

40. минут

Катаи погађа за 1:0, Црвена Звезда је на корак до титуле. Канга је центрирао из корнера, а популарни Магико главом погодио.

Маестралну прославу видели смо од стране Дејана Станковића.

34. минут

Најбоља прилика за шампиона. Катаи је главом маестрално спустио лопту за Охија, Норвежанин је имао чист зицер али је лоше захватио лопту.

30. минут
Партизан - Раднички

Рикардо је оборен у казненом Нишлија, судија није показао на пенал, Александар Станојевић је протестовао, али нема пенала. Гомеш је остао на земљи, жалио се на повреду, али ће по свему судећи наставити меч.

19. минут

Канга је извео слободан ударац, а играчи Вождовца избили су лопту, но је Иванић је из прве захватио одбитак и шутирао преко пречке.

C
Ц / Извор: Фото: СрбијаДанас

13. минут

Квинси Мениг је промашио зицер за црно-беле. Лопту му је додао Рикардо.

11. минут

Поново је запратио Катаи, деловало је опасно, али лопта није ишла у гол.

9. минут
Мирно море

Без прилика на обе утакмице до сада. Вечити имају иницијативу, али ништа конкретно.

1. минут
Почели су сусрети

Кренуле су утакмице Звезда - Вождовац и Партизан - Раднички Ниш.

Уочи меча
Рачуница и дешавања:

Црвено-бели имају два бода више (97), а у случају изједначеног броја поена, шампион ће бити чета Дејана Станковића, због бољег међусобног скора. У три овосезонска дербија, у два наврата је екипа Александра Станојевића имала иницијативу, али су оба завршена нерешено, док је један у своју корист решила Звезда, и баш тај сусрет може бити одлучујући за читаву сезону.